HomeBack Forward

Telefon PGD Lokarje:

pgd.lokarje@gmail.com

Sodelovanje z OŠ Blagovna in vrtcem Blagovna

Za PGD Lokarje je sodelovanje z Osnovno šolo Blagovna in Vrtcem Blagovna zelo pomembno. Osnovna šola na Blagovni je podružnična šola, ki spada pod okrilje osnovne šole Franja Malgaja Šentjur, tako da otroci po končanem četrtem razredu naprej obiskujejo osnovno šolo Franja Malgaja Šentjur. Od leta 1991 dalje smo gasilci zelo dobro sodelovali z OŠ Blagovna. Dobro sodelovanje je tako s sedanjim vodstvom, kot tudi z vodstvom v preteklosti. Učiteljice so vedno rade prisluhnile našim željam. Velikokrat so z otroci pripravile kakšen kulturni progam ob gasilskih prireditvah. Še boljši kontakt z otroci pa smo gasilci vzpostavili, ko smo jih vsako leto obiskali ob mesecu požarne varnosti, jim pokazali delovanje gasilske tehnike, z njimi prediskuturali o pomembnosti preventive na področju požarnega varstva in jih ob takšni priliki povabili čim več med gasilce mladince. Tako se je število mladih gasilcev povečalo ob začetnih 10 na 50 otrok. Gasilski mentorji mladine, so tako pripravili 5 desetin za občinsko tekmovanje.

Na podoben način sodelujemo tudi z Vrtcem Blagovna. Tudi najmlajši pripravijo kakšno presenečenje, ko se obiščemo tako v vrtcu, kot včasih tudi v prostorih gasilskega doma Lokarje.

Gasilci si želimo, da se takšno sodelovanje nadaljuje še v naprej.